E-seniorzy w Ołdrzychowicach Kłodzkich
Mariola Huzar, własne 23.09.2011
W Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kłodzkich we wrześniu  rozpoczęły się WARSZTATY KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW. To czwarta biblioteka, która pod szyldem programu Akademia Orange dla Bibliotek uczy seniorów umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych. Zapoznaje z nowoczesnymi technologiami oraz pozwala nabyć kursantom podstawowych umiejętności  w zakresie obsługi komputera. Zainteresowanie warsztatami przeszło oczekiwania organizatorów i okazało się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ chęć uczestnictwa wyraziło 15 osób. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 11.00 do 13.00 oraz od 16.00 do 18.00. W tajniki obsługi komputera wprowadzają: Piotr Nieckarz – pracownik BPGK oraz wolontariusz Bartłomiej Bloch z Żelazna. Program warsztatów dotyka takich tematów jak:
- poznanie komputera i innych urządzeń,
- podstawowego słowniczka wirtualnego świata,
- korzystanie z przeglądarki internetowej, serwisów internetowych, wyszukiwanie informacji,
- czytanie prasy w Internecie,
- obsługa poczty elektronicznej,
 - obsługa edytora tekstowego.
Każdy z kursantów tuż przed zajęciami otrzymuje stosowny konspekt, który stanowi pomoc, zwłaszcza tym bardziej zestresowanym.  Lista chętnych do wzięcia udziału w warsztatach jest ciągle otwarta.
Zapraszamy  do Biblioteki Centralnej w Ołdrzychowicach, przy ulicy Kłodzkiej 20.