Nagrodzeni artyści z DPS
Mariola Huzar, własne 04.12.2011

Wizyta pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej  w Podzamku w Bibliotece Centralnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich w dniu 25 listopada miała odmienny charakter od tradycyjnych zajęć bibliotecznych. Przebiegała w uroczystej i podniosłej atmosferze, ponieważ podczas tego spotkania zostały wręczone im nagrody za udział w dwóch konkursach bibliotecznych, zorganizowanych przez instytucje kultury w Zbąszyniu i Gminie Kłodzko. Podopieczni DPS swoje prace konkursowe wykonywali pod czujnym i troskliwym okiem opiekunki pani Joanny Michalak i terapeutki pani Agnieszki Merczyńskiej. Prace zdobyły uznanie jury.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu „Moje spotkanie z zabytkami Kresów Wschodnich” pierwsze miejsce zajął Andrzej Walczak za malowaną na szkle Matkę Boską Ostrobramską. W nagrodę otrzymał atrakcyjny zestaw biurowy. Pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi. Finał konkursu  „Urokliwa kraina gołębi i drobiu ozdobnego”, zorganizowanego przez partnerską bibliotekę w Zbąszyniu, odbył się w dniach 22-23 października podczas 5 Zbąszyńskiego Pokazu – Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Komisja oceniająca ze Zbąszynia również wysoko oceniła prace artystów z DPS w Podzamku i każdy z nich otrzymał dyplom  oraz słodki upominek.

Ogłoszeniu wyników i wręczaniu nagród towarzyszyły wielkie emocje. Na twarzach podopiecznych gościły radosne uśmiechy , ale także wzruszenie. Czuli się dumni i szczęśliwi, że ich praca została zauważona i doceniona. Podczas rozmów przy kawie i ciastku wyrażali swoje zachwyty prezentami, wdzięczność i niezmiernie szczerą radość oraz zapewniali, że zawsze chętnie wezmą udział w innych konkursach organizowanych przez Bibliotekę.

Takie chwile warto przeżyć.