Piknik Literacki Gminy Kłodzko oraz...
Mariola Huzar, własne 20.07.2011

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO W PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK Do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek w Polsce zgłosiły się 604 biblioteki gminne. 151 z nich aplikowało jako Biblioteki Wiodące, a 453 jako Biblioteki Partnerskie. Na liście finalistów znalazło się 512 gminnych bibliotek publicznych, w tym jako wiodąca Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z trzecią ilością punktową w kraju. Jej bibliotekami partnerskimi są instytucje z Gmin Nowa Ruda, Radków i Lewin Kłodzki.Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi nowoczesne i aktywne biblioteki ułatwią mieszkańcom pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym. Program Rozwoju Bibliotek prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jego budżet to 28 milionów dolarów. Fundusze pochodzą z grantu przekazanego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację Billa i Melindy Gates i są przeznaczane na wyposażenie bibliotek w sprzęt informatyczny, cykl praktycznych szkoleń, wzmacnianie środowiska bibliotecznego, promocję bibliotek. Program jest zaplanowany na pięć lat – rozpoczął się w 2009 roku i potrwa do roku 2013. Program Pikniku Literackiego gminy Kłodzko – na ogólnopolski tydzień bibliotek 8-17 maja 2011

8 maja w niedzielę, godzina 15.00 – WYJAZD DO CENTRUM INICJATYW ARTYSTYCZNYCH WE WROCŁAWIU NA SPEKTAKL TANECZNY „DZIECIAKI” na motywach książki "Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren - dzieci z Filii w Żelaźnie. Przewidywana liczba uczestników: 18 osób.

9 maja 2011 w poniedziałek, godzina 11.00 – WARSZTATY WIKLINY PAPIEROWEJ dla dzieci i nauczycieli w Bibliotece w Szalejowie Górnym. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają Zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka i miejscowe dzieckodzieci. Konkurs „Mistrz Głośnego Czytania”. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 30 osób.

10 maja 2011 we wtorek, godzina 11.00 - WARSZTAT MŁODEGO ILUSTRATORA, młodzi ilustrują fragmenty książek dla przedziału wiekowego +8 w Bibliotece w Bierkowicach. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają Bizneswoman Edyta Sutor i miejscowe dzieckodzieci. Loteria Fantowa. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 20 osób.

11 maja 2011 w środę, godzina 16.00 – „PTASZARNIA”, CZYLI WIELKIE RYSOWANIE PTAKÓW PRZEZ DZIECI. Prace dzieci utworzą wystawę czasową, która będzie prezentowana w bibliotekach Gminy Kłodzko w Bibliotece w Wojborzu. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają Radny Gminy Kłodzko Mariusz Jastrzębski i miejscowe dzieckodzieci. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 30 osób.

12 maja 2011 w czwartek, godzina 15.30 – POMYSZKUJ W BIBLIOTECE – NAUKA OBSŁUGI KOMPUTERA DLA SENIORÓW na terenie obiektu Filii Biblioteki w Jaszkowej Górnej. Biblioteczny Turniej SCRALE. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają Pan Maciej Machela z ZPC MACHELA oraz miejscowe dzieckodzieci. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 30 osób.

13 maja 2011 w piątek – godzina 10.00 MIĘDZYGMINNY KONKURS WIEDZY „W ŚWIECIE PANA ANDERSENA” w Bibliotece w Ołdrzychowicach Kłodzkich – z udziałem przedszkolaków. Spektakl teatralny „Brzydkie kaczątko” szkolnej estrady artystycznej z Wojborza. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają Radny Powiatu Kłodzkiego Ryszard Niebieszczański i miejscowe dzieckodzieci. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 50 osób.

14 maja w sobotę, godzina 12.00 – ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, CZYLI RAJD ROWEROWY BIBLIOTEKARZY, CZYTELNIKÓW ORAZ WSZYSTKICH SYMPATYKÓW SŁOWA PISANEGO Filii w Starym Wielisławiu. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kłodzko Stanisław Banach oraz miejscowe dzieckodzieci. Biblioteczny Turniej Scrale. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 30 osób.

16 maja 2011 w poniedziałek, godzina 16.00 – 1 BIBLIOTECZNY TURNIEJ SCRALE w Bibliotece w Wojciechowicach dla przedziału wiekowego +10 lub dla osób samotnych. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar oraz miejscowe dzieckodzieci. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 25 osób.

17 maja 2011 we wtorek, godzina 12.15 – SPEKTAKL TEATRALNY GRUPY FREEZEE „CZERWONY KAPTUREK” dla dzieci przedszkolnych w bibliotece nr 2 w Krosnowicach. Ogólnopolska Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytają Komisarz Powiatowej Policji w Kłodzku Wioletta Martuszewska oraz miejscowe dzieckodzieci. Kawiarnia między wierszami. Wystawa nowości wydawniczych. Przewidywana liczba uczestników: 25 osób.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO W PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK