PROSTO Z BIBLIOTEKI
Mariola Huzar, własne 09.08.2011

W ostatnią środę lipca w Ołdrzychowicach Kłodzkich na boisku przy placu zabaw odbył się GOAL STREET MATCH o puchar dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Kłodzko. Wśród licznych drużyn nie zabrakło także 4- osobowej  reprezentacji Szalejowa Dolnego.

Po rozegranych zawodach, drużyna  w składzie: Misterski Alan, Prusak Paweł i rodzeństwo Ewelina i Krzysztof Spólnik postanowili odwiedzić znajdującą się nieopodal Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko. Sportowcy byli pod wrażeniem zbiorów bibliotecznych oraz ciepłego ich przyjęcia, zwłaszcza przez Panią Mariolę Huzar- dyrektora tutejszej książnicy, która zachęciła ich do najpopularniejszej gry słownej na świecie – scrabble. Wyjaśniając im zasady gry oraz elementy taktyki, gracze szybko dostrzegli wiele cech wspólnych obu gier. Podobnie jak dobry piłkarz, scrabblista musi umieć szybko reagować na ruchy przeciwnika, a także wykazać się spostrzegawczością i pomysłowością. O sukcesie w obu grach decyduje umiejętność przewidywania posunięć przeciwnika. Celem gry nie jest bowiem zdobycie jak największej ilości punktów (goli), lecz niedopuszczenie, by przeciwnik zdobył ich więcej. Pierwszą lekcje gry udzieliła osobiście pani dyrektor, która po zakończeniu rozgrywek wręczyła uczestnikom miłe upominki. Zapraszamy zespoły 4-osobowe do odwiedzin każdej biblioteki w każdej miejscowości Gminy Kłodzko i o każdej porze – do sprawdzenia swoich sił w słówkach.

Jednocześnie Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zaprasza 4-osobowe drużyny do wzięcia udziału   w turnieju w Dożynkowym Turnieju Scrabble, który rozegrany zostanie o tytuł Mistrza Gminy Kłodzko  w dniu 28 sierpnia 2011 roku w Szalejowie Górnym (namiot „kulturalna sala zabaw”) na terenie nowego kompleksu szkolno-sportowego. Zgłoszenia pod numerem telefonu 74 8689 207. Dla każdego gracza nagroda!!! Najlepszy gracz otrzyma nagrodę niespodziankę wraz ze stosownym certyfikatem.