„Mała książka – Wielki człowiek” już od września w gminie wiejskiej Kłodzko !!!
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-07-06

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich została zakwalifikowana do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”, którego odbiorcami będą trzyletni czytelnicy zamieszkali na terenie gminy wiejskiej Kłodzko. Operatorem projektu jest Instytut Książki w Warszawie.

 

Celem projektu jest pozyskanie nowych i wiernych czytelników – trzylatków. Dzieci, które po rozpoczęciu przygody z biblioteką i książką, będą chciały zebrać jak największą liczbę punktowych naklejek i otrzymać dyplom, wypracują nawyk odwiedzania biblioteki. Dzięki akcji będą postrzegać bibliotekę jako miejsce przyjazne, w którym można czuć się swobodnie i bezpiecznie.

 

Akcja rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Będzie wspierana kampanią w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Udział w projekcie dla dzieci i ich rodziców jest bezpłatny. Na start dzieci otrzymają wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą książki „Pierwsze wiersze dla…”, poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, karty Małego Czytelnika oraz naklejki do Kart Małego Czytelnika.

 

W naszych dziesięciu bibliotekach będzie wiele się działo. W tym temacie będziemy współpracować z naszymi przedszkolami w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Jaszkowej Dolnej, Krosnowicach, Szalejowie Dolnym i Bierkowicach. Zapukamy również do oddziałów przedszkolnych w Żelaźnie i nie tylko…

 

Poprzez wydawanie wyprawek czytelniczych, a następnie uroczyste wręczanie dyplomów Małym Czytelnikom, bibliotekarze nawiążą bliższe relacje i będą mogli razem z nimi świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

 

-Zwiększenie liczby dziecięcych czytelników będzie doskonałą okazją do wzbogacenia oferty i księgozbioru dla dzieci. Dzisiejsze biblioteki to miejsca przyjazne, a bibliotekarze nie są jedynie osobami obsługującymi czytelników, ale też przewodnikami po świecie literatury i sztuki i kultury – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

 

Proszę śledzić stronę internetową www.bibliotekagmina.klodzko.pl oraz nasze konto na Facebooku. Niebawem więcej szczegółów dla rodziców i dzieci.

 

Na zdjęciach: akcja pod hasłem „Czytanie wzbogaca”. Pani bibliotekarka Bogumiła Płoskonka czyta dzieciom w Przedszkolu Gminnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bierkowicach.