„W krainie potworów” Marcina Pałasza według młodych czytelników
Mariola Huzar, źródło: własne 2019-07-08

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko  w Ołdrzychowicach Kłodzkich zrealizowała kolejny przedwakacyjny plener malarski z uczniami klasy drugiej i trzeciej miejscowej Szkoły Podstawowej. Na paletę trafiła książka „Opowieści z krainy potworów” Marcina Pałasza.

 

Pisarz dla dzieci oraz młodzieży, autor słuchowisk, copywriter. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z krainy potworów". Dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Współpracuje z wydawnictwami Ezop, Nasza Księgarnia, Akapit Press i W.A.B.

 

W Jego książce spotykamy gromadkę przesympatycznych potworów, które mieszkają na skraju Mrocznego Lasu. Poznajemy Irka, Bartka, Bulbona oraz Alberta. W tej sielskiej krainie czas upływa głównie na pieczeniu bułeczek w ognisku i zajadaniu landrynek, a spokoju mieszkańców prawie nic nie zakłóca. Prawie... Bo jest jeszcze... szalona kaczka! Nosi sztuczną szczękę, spódniczkę baletnicy i wierzy, że prawdziwa z niej śpiewaczka operowa. Opowieści z Krainy Potworów, to debiut literacki Marcina Pałasza, uwielbianego przez dzieci autora takich książek jak: Zwłokopolscy, Wakacje w wielkim mieście, Ko(s)miczna awantura, Ptaś i Miaugosia, Licencja na zakochanie czy niezwykle popularnej serii o Elfie.

 

Przed przystąpieniem do pracy, panie bibliotekarki Małgosia i Alina czytały fragmenty książki, zapraszając do dyskusji o tym, co autor miał na myśli… Opowieści były inspiracją dla młodych artystów, którzy za pomocą węgla rysowali wizerunki potworów i stworków, według własnego „widzi mi się…”.  

 

Wystawa prac do obejrzenia w bibliotece przy ulicy Kłodzkiej 20. Zapraszamy rodziny i znajomych artystów.