Tomek w grobowcach faraonów i nie tylko…
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-07-13

Coroczna akcja „Lato w bibliotece” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci spędzających wakacje w domu. Organizowane są różne formy pracy: mini konkursy, układanie puzzli, scrabble, kalambury, głośne czytania, literackie podróże…

 

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Bierkowicach zaprasza do wspólnego podróżowania z Tomkiem, według powieści Alfreda Szklarskiego. Już pod koniec czerwca rozpoczęto wspólne czytania fragmentów powieści przygodowych dla młodzieży o Tomku Wilmowskim.

 

Na powieściach Alfreda Szklarskiego wychowało się kilka pokoleń czytelników. W czasach PRL-u jego książki były dla młodych ludzi sposobem na odwiedzenie najdalszych zakątków naszego globu i przeżycie tam niezapomnianych przygód. Sam Szklarski, co zaskakujące, nie lubił podróżować, a fascynujące i realistyczne opisy obcych krajów oraz lądów tworzył przy biurku w niewielkim mieszkanku w Katowicach. Raz pojechał do Egiptu. Wrażeń przywiózł dużo, ale podróżować po prostu nie lubił. Należał do osób, które niechętnie spędzają czas poza domem.

 

Cykl przygód Tomka, które znajdują się w bibliotece w Bierkowicach to: "Tomek w krainie kangurów", "Tomek na Czarnym Lądzie", "Tomek na wojennej ścieżce", "Tomek na tropach Yeti", "Tajemnicza wyprawa Tomka", "Tomek wśród łowców głów",  "Tomek u źródeł Amazonki", "Tomek w Gran Chaco" i "Tomek w grobowcach faraonów". Zapraszamy do wypożyczeni!

 

-Czytanie fragmentów powieści w bibliotece dostarcza wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i jest doskonałym sposobem na zachęcanie młodych czytelników do wypożyczenia książek do domu. I o to w tym wszystkim chodzi! – podkreśla pani bibliotekarka Bogusia.

 

Przerwa urlopowa w bibliotece potrwa od 31 lipca do 31 sierpnia 2018 roku.