DOŻYNKOWY MISTRZ SCRABBLE
Mariola Huzar, własne 09.09.2011

Blisko trzydzieści osób zawalczyło o tytuł DOŻYNKOWEGO MISTRZA SCRABBLE 2011, podczas Festiwalu Tradycji Dożynkowych Ziemi Kłodzkiej w ostatnią niedzielę sierpnia w Szalejowie Górnym w Gminie Kłodzko. Układanie słówek o dużej wartości odbywało się z uśmiechem na ustach i w bardzo koleżeńskiej atmosferze. Przy planszach bawili się ludzie w każdym wieku. Sędzią turnieju był Piotr Nieckarz, pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko. Najwyższe noty uzyskali: Katarzyna Polańska-Wilk z Kłodzka– 231 punktów, nagrodą jest Statuetka Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Drugie miejsce zajęła Justyna Graczyk z Szalejowa Dolnego – 191 punktów, nagrodą jest pamięć przenośna do komputera 4GB. Na trzecim miejscu uplasował się Bartłomiej Bloch z Żelazna – 161 punktów, a nagrodą są słuchawki douszne. Drugą i trzecią nagrodę ufundowało Centrum Nauki i Biznesu ŻAK. Zostaną one wręczone podczas bibliotecznych akcji „bezpieczny maluch na wsi”. GRATULUJEMY i dziękujemy wszystkim zawodnikom za świetną atmosferę w kulturalnej sali zabaw.