Ferie zimowe: Stacja Ołdrzychowice Kłodzkie
A A A
Mariola Huzar, własne 05.02.2016

 

Przedszkolaki z Ołdrzychowic Kłodzkich zostały zabrane na wirtualną przejażdżkę przez bibliotekarkę Agatę Maślankę, pełniącą rolę Master Tableta w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko. Dzieci uczestniczyły w interaktywnej zabawie literackiej. Słuchały, oglądały i rysowały, zainspirowane tym, co zobaczyły na bibliotecznej stacji.

 

Tematem zajęć zorganizowanych w bibliotece centralnej była „Lokomotywa” Juliana Tuwima, jako nawiązanie do twórczości jednego z ulubionych pisarzy literatury dziecięcej.

 

- Od stycznia 2015 roku pokazujemy w bibliotekach, że tablety nie służą tylko do grania, ale są to doskonałe narzędzia do pracy, nauki, zabawy twórczej oraz czytania – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. Tablety to jeden z prezentów od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

 

Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania, projektowania czy komponowania muzyki. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia czy też robić zakupy online.

 

Nowoczesne iPady Biblioteka pozyskała dzięki udziałowi w ogólnopolskim konkursie „Tablety w bibliotece”. Do konkursu przystąpiło ponad 600 bibliotek. Ołdrzychowicka książnica otrzymała trzy zestawy o wartości ponad 6 000 złotych.