Najbardziej świąteczne
Mariola Huzar, własne 14.01.2012

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko w grudniu 2011 roku ogłosiły konkurs na świąteczny wystrój biblioteki-świetlicy na terenie Gminy Kłodzko pod patronatem Wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawy.

Celem konkursu było podkreślenie świątecznego okresu, tak wyjątkowego w naszej polskiej tradycji oraz nadchodzącego Nowego 2012 roku, poprzez włączenie użytkowników bibliotek i świetlic do działań na rzecz świątecznego wystroju miejsca spotkań na wsi. Do konkursu zgłosiło się 16 takich miejsc.

Jury w składzie Mariola Huzar i Krzysztof Matysiak – dyrektorzy instytucji kultury, Natalia Targońska z Forum Młodych Ludowców oraz Kazimierz Adamajtis z Nieformalnej Grupy Artystów WIOSKI CUDÓW w dniu 28 grudnia dokonało wizytacji bibliotek i świetlic.

Oceniano według nst. kryteriów: za ogólne wrażenie estetyczne można było otrzymać 0-10 punktów, za pomysłowość i oryginalność kompozycji 0-10 punktów, za kolorystykę dekoracji świetlnej 0-10 punktów, za różnorodność zastosowanych elementów dekoracyjnych 0-10 punktów, za dekoracje wykonane własnoręcznie 0-10 punktów. Maksymalna ilość punktów do uzyskania od jednego członka komisji – 50.

Poszczególne placówki otrzymały następujące ilości punktów:

Biblioteka+Ośrodek Kultury w Ołdrzychowicach Kłodzkich 180 pkt

Biblioteka w Wojciechowicach 186 pkt

Biblioteka nr 2 w Krosnowicach 145 pkt

Biblioteka w Jaszkowej Górnej 134 pkt

Biblioteka w Szalejowie Górnym 147 pkt

Biblioteka w Wojborzu 181 pkt

Biblioteka w  Żelaźnie 156 pkt

Biblioteka w Starym Wielisławiu 174 pkt

Świetlica w Jaszkowej Dolnej 89 pkt

Świetlica w Ławicy 188 pkt

Świetlica w Podtyniu 167 pkt

Świetlica w Ruszowicach 191 pkt

Świetlica w Święcku 146 pkt

Świetlica w Żelaźnie 178 pkt

Świetlica w Starkowie 116 pkt

Świetlica w Wilczej 133 pkt.

Tak więc, komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

1 MIEJSCE DLA ŚWIETLICY W RUSZOWICACH – CZEK FINANSOWY O WARTOŚCI 300 ZŁOTYCH BRUTTO

2 MIEJSCE DLA ŚWIETLICY W ŁAWICY – CZEK FINANSOWY O WARTOŚCI 200 ZŁOTYCH BRUTTO

3 MIEJSCE DLA BIBLIOTEKI W WOJCIECHOWICACH – CZEK FINANSOWY O WARTOŚCI 100 ZŁOTYCH BRUTTO

WYRÓŻNIENIE DLA BIBLIOTEKI W WOJBORZU – NAGRODA RZECZOWA

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE OTRZYMUJE BIBLIOTEKA W STARYM WIELISŁAWIU ZA ORYGINALNĄ CHOINKĘ WYKONANĄ Z TEKTUROWYCH ROLEK OD PAPIERU TOALETOWEGO

Wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów konkursu odbędzie się w sobotę w dniu 28 stycznia w Krosnowicach, podczas Biesiady Ostatkowej Kół Gospodyń Wiejskich.

Wszystkim bibliotekom i świetlicom dziękujemy i gratulujemy.