Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich zaprasza swoich młodych czytelników do udziału w niniejszym projekcie:

Zmuszeni okolicznościami siedzimy w domach, ale od czego mamy literaturę! W odpowiedzi na apel Fundacji Powszechnego Czytania utworzono stronę www.terazczytamy.pl, by dać małym czytelnikom miejsce ucieczki do świata wyobraźni i kreatywności. Organizatorzy starają się zamieszczać na niej niepublikowane wcześniej prace ich ulubionych polskich pisarzy i ilustratorów.

Drogie dzieci!

Pisarze i ilustratorzy zapraszają Was do wspólnej zabawy!

Przeczytajcie opowiadania i wiersze napisane przez polskich pisarzy i namalujcie do nich ilustracje! Wybierzcie ilustrację wykonaną przez jednego z polskich artystów i napiszcie do niej krótkie opowiadanie! Jeśli chcecie, poproście rodziców, żeby wysłali Wasze prace na adres: terazczytamy@gmail.com. W treści wiadomości napiszcie, że zezwalacie na publikację na naszej stronie. Najciekawsze prace zamieścimy w galerii!

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

Drodzy Twórcy!

Zapraszam do współpracy autorów i ilustratorów – jeśli chcecie podzielić się swoim opowiadaniem lub ilustracją i w ten sposób zapewnić dzieciakom kreatywną rozrywkę, piszcie na: terazczytamy@gmail.com. Pokażmy naszym kochanym czytelnikom, że chociaż siedzimy w domach, trzymamy się razem.

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie TerazCzytamy.pl są objęte prawami autorskimi twórców i nie mogą zostać wykorzystane do innych celów niż publikacja na niniejszej stronie.

Zastrzegamy sobie prawo do publikacji wybranych tekstów i ilustracji.

Koordynatorką projektu jest Asia Olejarczyk.

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko włącza się również do akcji. Wśród dzieci z terenu gminy wiejskiej Kłodzko, które wezmą udział w projekcie i na Facebooku na koncie Biblioteki wkleją link ze swoją pracą (potwierdzający udział w projekcie) rozlosowanych zostanie dziesięć słodkich upominków. Serdecznie zapraszamy!