Konkurs „Pomyszkuj w bibliotece – Tydzień z Internetem 2011”
Mariola Huzar, źródło: własne 2011-09-13

NAGRODA SPECJALNA DLA BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY KŁODZKO

Konkurs „Pomyszkuj w bibliotece – Tydzień z Internetem 2011” został rozstrzygnięty. Łącznie w okresie od 7 do 31 marca br. wpłynęło aż 359 zgłoszeń z relacjami ze spotkań w bibliotekach. Spośród nich wyłonionych zostało 6 laureatów nagród I, II i III stopnia oraz 100 laureatów, którym przyznane zostały nagrody specjalne, choć interesujących relacji było znacznie więcej. Oprócz inspirujących historii opisanych w relacjach i ciekawej formy przedstawienia relacji pod uwagę brane były również załączone zdjęcia, a także zgodność z celami akcji. Wszystkie biblioteki, które nadesłały zgłoszenia do konkursu, otrzymają certyfikat potwierdzający udział  w „Tygodniu z Internetem 2011”, a do władz samorządowych przesłane zostanie specjalne podziękowanie, do którego będzie dołączona relacja biblioteki.

Nagrodę I stopnia: zestaw xBox z sensorem Kinect ufundowany przez Microsoft Sp. z o.o. oraz zestaw edukacyjny (podręcznik Akademii e-Seniora UPC i 3 książeczki dla dzieci o bezpieczeństwie w sieci "Baw i ucz się") ufundowany przez UPC Polska otrzymują:
1. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie (województwo małopolskie)  
2. Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich (województwo śląskie)  
3. Miejska Biblioteka Publiczna Reszlu (województwo warmińsko-mazurskie) 

Nagrodę II stopnia: zestaw komputerowy ufundowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz zestaw edukacyjny (podręcznik Akademii e-Seniora UPC i 3 książeczki dla dzieci     o bezpieczeństwie w sieci "Baw i ucz się") ufundowany przez UPC Polska otrzymują:
1. Biblioteka Publiczna Gminy Przodkowo (województwo pomorskie) 
2. Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu (województwo kujawsko-pomorskie) 

Nagrodę III stopnia: urządzenie wielofunkcyjne ufundowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz zestaw edukacyjny (podręcznik Akademii e-Seniora UPC i 3 książeczki dla dzieci  o bezpieczeństwie w sieci "Baw i ucz się") ufundowany przez UPC Polska otrzymuje:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce (województwo małopolskie)

Ponadto komisja konkursowa przyznała 100 nagród specjalnych: zestawów edukacyjnych ufundowanych przez UPC Polska. Zestaw obejmuje podręcznik Akademii e-Seniora UPC              i 3 książeczki dla dzieci o bezpieczeństwie w sieci "Baw i ucz się".
 Nagrodę specjalną otrzymała również nasza biblioteka.