Lokomotywą Tuwima z książką na walizkach
Mariola Huzar, własne 04.06.2013

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO bierze udział w tegorocznej dolnośląskiej akcji „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH CZYLI DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI", która odbywa się pod hasłem "Lokomotywą z książką na walizkach, czyli podróże z Tuwimem".

Akcja pod hasłem „Z książka na walizkach” ma już swoją dziesięcioletnią tradycję. Główną jej ideą jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przez propagowanie książki i bibliotek. Wokół idei propagowania czytelnictwa udało się skupić szereg twórców w osobach: pisarzy, ilustratorów, literaturoznawców oraz instytucji: wydawnictwa, biblioteki publiczne, szkoły, przedszkola, domy kultury w miastach i wsiach województwa dolnośląskiego.

W tym roku w akcji uczestniczy dziesięciu pisarzy: Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Frączek, Kalina Jerzykowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Ida Pierelotkin, Kazimierz Szymeczko, Agnieszka Tyszka, Joanna Zagner – Kołat oraz PAWEŁ WAKUŁA.

W naszej ołdrzychowickiej bibliotece 6 czerwca o godzinie 9.30 pojawi się znakomity pisarz, ilustrator - pan Paweł Wakuła, który kiedyś czytywał w wannie z gorąca wodą. Rysuje i pisze - zawsze dowcipnie. Chętnie uciąłby sobie dłuższą pogawędkę ze Stanisławem Lemem, bo jak gadać, to z mądrym!

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko na ten dzień szykuje sporo atrakcji: specjanie napisany na tę okazję utwór przez lokalną twórczynię słowa pisanego panią Liliannę Figurską z Krosnowic. Dzieci z miejscowej szkoły podstawowej namalują na tkaninie najdłuższą lokomotywę wypełnioną wierszami. Będzie tort z wagonami wypełnionymi czym się da, autorstwa pani Haliny Puk z koła gospodyń wiejskich Kumy w Krosnowicach. Nie zabraknie wierszy, podróżnej krzyżówki i ilustracji, związanych oczywiście z twórczością Juliana Tuwima. ZAPRASZAMY!