60 lat biblioteki w Żelaźnie
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-01-02

Na zakończenie roku 2017, odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 60-lecia Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie, połączona ze świątecznym spotkaniem pracowników całej sieci bibliotecznej.

 

Kameralną uroczystość zaszczycili swoją obecnością Zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Mariola Kozak, Dyrektor Niepublicznej Szkoły w Żelaźnie Agata Kulczak i pracownicy.

 

Na początek, gospodyni jubileuszu, bibliotekarka pani Magdalena Berestecka przygotowała dla gości artystyczną niespodziankę. Był to wzruszający koncert kolęd zagrany i zaśpiewany przez miejscową społeczność uczniowską.

 

Potem były życzenia, uściski i prezenty od władz gminy, koleżanek i kolegów z pracy oraz przyjaciół. Dyrektor Biblioteki Mariola Huzar przekazała na ręce jubilatki czek finansowy na potrzeby filii bibliotecznej.

 

Dzięki owocnej pracy bibliotekarza Magdaleny B. mieszkańcy Żelazna i okolic mają dostęp do literatury i informacji oraz nowoczesnych technologii. Działalność, bogaty księgozbiór, jego dostępność i aktualność oraz spotkania autorskie, warsztaty artystyczne, konkursy i imprezy promujące czytelnictwo są świetną ofertą dla czytelników i cieszą się uznaniem.

 

Natomiast samorząd gminny wraz z panem Wójtem Stanisławem Longawą docenia ten wysiłek i będzie nadal wspierał rozwój i działalność bibliotek na terenie naszej gminy, a także dbał o warunki pracy bibliotekarzy oraz użytkowników biblioteki w Żelaźnie, o czym niebawem z przyjemnością napiszemy…