Agnieszka Skórzewska „Nadchodzą święta”
Mariola Huzar, źródło: własne 2019-12-27

Nadchodzą święta, taki tytuł nosiły zajęcia dla naszych młodych czytelników z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, które zostały przeprowadzone 12 grudnia 2019 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko.

 

Aby poczuć klimat świąt, na powitanie wspólnie wysłuchaliśmy przepięknej kolędy dla najmłodszych.

Następnie sięgnęliśmy po książkę Agnieszki Skórzewskiej „Nadchodzą święta”. Pełna magicznych ilustracji książka o świętach Bożego Narodzenia. Znaleźliśmy w niej znane kolędy, ciekawostki o tym, jak się obchodzi święta na świecie. Czytaliśmy świąteczne opowieści o pierwszym Bożym Narodzeniu, Trzech Królach oraz o Fabryce zabawek Świętego Mikołaja. Poznaliśmy renifery z zaprzęgu i dowiedzieliśmy się,  jak Świętemu Mikołajowi udaje się odwiedzić dzieci na całym świecie w jedną noc!

 

To była tylko rozgrzewka do dyskusji i opowiadań dzieci o tradycjach z, którymi mają do czynienia w swoich domach. Wiele słodkich emocji odczuli uczniowie i wychowawczyni Renata Cudak podczas rozwiązywania świątecznej krzyżówki z hasłem i otwierania kalendarza adwentowego.

 

Nasze spotkanie jeszcze bardziej rozkręciła praca grupowa przy prezentowej krzyżówce pt. „Miasteczko marzeń”. Jednak, najwięcej artystycznego zamieszania powstało podczas warsztatów plastycznych i wykonywaniu świątecznych choinek, które dzieci zabrały ze sobą.

 

Na pożegnanie każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem.

 

Pomysł i reżyseria: Małgorzata Ostrowska i Alina Sydorko.