Biblioteczny trening przed mundialem
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-06-06

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu słynie z ciekawych pomysłów skierowanych do grup specjalnych. Nawiązana współpraca z Zespołem Szkół Specjalnych z Kłodzka rozwija się kwitnąco, co widać na załączonych obrazkach.

 

W podziękowaniu za tak wiele pozytywnej empatii, pani bibliotekarka Ewa otrzymała od uczniów własnoręcznie wykonane kwiaty oraz pamiątkową fotogazetkę z poprzedniego spotkania. Pani Ewa nie kryła swojej euforii z tak miłej niespodzianki, jak również z gościa specjalnego, którym był szkolny kapelan.

 

Podczas ostatniego majowego tygodnia aura była sprzyjająca, więc interaktywne zajęcia odbyły się w otoczeniu budynku Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych. Było pieczenie kiełbasek, malowanie twarzy, a nawet tańce przy muzyce. Ogłoszony został konkurs na najładniejszą pracę malowaną na sztalugach, przy wykorzystaniu ulubionej literatury polskiej. Technik było tyle, ilu uczestników. Poszły w ruch farby, kredki, węgiel oraz kreda do malowania na betonie. Każda praca konkursowa przykuwała uwagę czymś wyjątkowym, bo też dziewczęta i chłopcy to wyjątkowi artyści.

 

Hitem okazał się być mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami oraz opiekunami. Kibiców też nie brakowało, bo do Starego Wielisławia przyjechało 35 osób. Wygrali młodsi, bo inaczej nie mogło być!

 

Nawiązując do tegorocznego Mundialu. Mecze fazy grupowej będą rozgrywane od 14 czerwca do 28 czerwca. 1/8 finału od 30 czerwca do 3 lipca. Ćwierćfinały od 6 lipca do 7 lipca. Półfinały 10 i 11 lipca. Mecz o 3. miejsce 14. lipca, finał 15 lipca. Wiemy też, że są tacy mieszkańcy w Starym Wielisławiu, którzy wybierają się na mecze do Rosji.