Do biblioteki w Wojborzu - konno
Mariola Huzar, źródło: własne 2017-07-20

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz. Swoje drzwi do świata książek otworzyła 60 lat temu. Od maja tego roku wykorzystuje swoje pięć minut….

 

Z tej okazji, w najnowszym numerze „Półrocznika” – gazety Bibliotek Powiatu Kłodzkiego - zajmuje całe dwie strony. Zapraszamy do lektury.

 

Podczas tegorocznych wakacji, młoda czytelniczka Paulina przyjechała do biblioteki na koniu. Biblioteka skradła uwagę nie tylko mieszkańców wsi, ale przy okazji zyskała dwóch nowych czytelników. Nie ważne jak, ważne, aby skutecznie….

 

Kolejnym magnesem, który przyciąga młodego czytelnika do książnicy są atrakcyjne zajęcia plastyczne, nazwane przez panią bibliotekarkę Małgorzatę „domalowywaniem krajobrazu”, które łączą pokolenia…

 

Na deser, biblioteczne półki oferują nowości wydawnicze, między innymi:

 

„Dom bez klucza”, którego autorem jest Earl Derr Biggers

Główną rolę w tej książce zdaje się grać ród Winterslipów - ostoja bostońskiego nowoangielskiego konserwatyzmu. Jednak nie wszyscy Winterslipowie są tacy - w niektórych buzuje gorąca, cygańska krew. Takim niepokornym Winterslipem jest niewątpliwie mieszkający na Hawajach Dan. Kiedy zostaje odnaleziony martwy, na jaw wychodzą mroczne tajemnice z jego przeszłości. Czy John Quincy, "purytanin najczystszej wody". rozwiąże zagadkę morderstwa krewnego? Czy jego współpraca z detektywem Chanem zaowocuje sukcesem?

Źródło opisu: lubimyczytać.pl

 

„Przemytnik”, którą tworzyli  Clive Cussler i Justin Scott

Jest rok 1921, króluje prohibicja, kwitnie przemyt. Joe Van Dorn, przyjaciel i szef Isaaca Bella w Agencji Detektywistycznej Van Dorna, zostaje ciężko ranny podczas pościgu za łodzią szmuglerów whisky. Bell poprzysięga, że wytropi sprawców, nie wie jednak, z kim się zmierzy. Kiedy świadek strzałów do Van Dorna zostaje brutalnie zamordowany, staje się jasne, że nie chodzi o zwykłych przestępców. To egzekucja w stylu radzieckiej tajnej policji.

Od zgliszcz Europy po I wojnie światowej, przez opanowane przez mafię ulice Detroit, po kurorty Florydy Isaac Bell tropi najbardziej niebezpieczny przestępczy syndykat. Tym razem to nie zwykła siatka przemytnicza, lecz potężna międzynarodowa organizacja, która ma jeden cel: zniszczyć niepodległość Ameryki.

Źródło opisu: amber

 

„Siedem spódnic Alicji”, którą napisała Joanna Jurgała-Jureczka

Wśród urokliwych krajobrazów portugalskiego miasteczka Nazaré, chorwackiego Molunatu i polskich Stawisk Alicja będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, kim dla niej jest dumny i wyniosły hrabia Adam Franciszek Przebłocki, a kim może stać się Dawid Zan.

Młody celebryta zmuszony jest spędzić parę dni na prowincji. Zanim jednak zamelduje się w hotelu „U Hrabiny”, drogę zajedzie mu traktorek hand made prowadzony przez Czesia Rychłego, którego nazwisko stoi w sprzeczności z jego temperamentem. Czy to będzie to zły, czy dobry znak? Kim okaże się zadziorna i niepokorna dziewczyna, którą uważał za pomocnicę ogrodnika? Jakie wartości odnaleźć można na prowincji, gdzie teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a sytuacje opisane z przymrużeniem oka prowokują do pytań o rzeczy ważne i najważniejsze?

Źródło opisu: www.zysk.com.pl