Dożynkowy kiermasz literacki z kołem fortuny
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-08-29

W ramach Święta Dożynkowego Gminy Kłodzko, ołdrzychowicka książnica zorganizowała dożynkowy kiermasz literacki z kołem fortuny. Niewątpliwie pomysł był starzałem w dziesiątkę. Atrakcja była wręcz oblężona przez dzieci w każdym wieku oraz ich rodziców.

 

Koło fortuny przygotowały wspólnie panie bibliotekarki Roma Szczerbień i Ewa Włosek. Opracowały pytania… Z bibliotekarskiego punktu widzenia, pytania były łatwe i proste. Dotyczyły znanych baśni i bajek. Niestety dzieci sobie z nimi nie za bardzo radziły…

 

W oczekiwaniu na grę w koło fortuny, dzieci miały możliwość wykazania się w strefie kolorowanek pod hasłem „Moja Ojczyzna”, w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

Prócz koła fortuny, Biblioteka na stoisku prowadziła akcję charytatywną Jaskierek na rzecz programu stypendialnego im. Grzegorza Ciechowskiego. Udało się pozyskać kwotę 1 218 złotych.

 

Nie zabrakło również kiermaszu książki używanej, który cieszył się również powodzeniem. Zebrane środki będą wykorzystane na wydatki bieżące filii bibliotecznych.

 

W konkursie z mottem literackim „Dmuchawce-latawce-wiatr” nagrodzono dwie osoby: Laurę Knopp z Krosnowic oraz Patrycję Adamek z Wojborza.

 

Nasze stoisko odwiedzili nie tylko mieszkańcy gminy wiejskiej Kłodzko, ale także goście z Warszawy, Poznania, Gdyni, Wałbrzycha, czeskiego Mikroregionu Rychnovsko i powiatu kłodzkiego.

 

Nagrody i upominki zostały ufundowane przez następujące instytucje i firmy:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Bibliotekę Narodową

Narodowe Centrum Kultury

Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną INVEST-PARK

Hurtownię Książek EDYP

Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko

 

Wszystkim instytucjom i firmom oraz ludziom dobrej woli bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie na rzez Biblioteki i programu stypendialnego – Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki (przewodnicząca kapituły stypendialnej).

 

Działanie realizowane było w ramach trwałości mikroprojektu Euroregionalne Spotkania Obywatelskie, który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.