Dziecku czytanie taty zadaniem
Mariola Huzar, własne 12.07.2016

W Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko, została przeprowadzona akcja czytelnicza skierowana do tatusiów, pod hasłem „Dziecku czytanie taty zadaniem”. Wszak czytanie dzieciom rozwija ich wyobraźnię. Ogółem w akcji udział wzięło 21 tatusiów. Nie było łatwo, bo nie udało się znaleźć chętnych panów do czytania swoim dzieciom w bibliotekach w Jaszkowej Górnej i Szalejowie Górnym.

Natomiast bibliotekę w Żelaźnie odwiedziło dwóch tatusiów ze swoimi dziećmi. Do słuchania przyłączyły się także inne dzieci. Wszak czytanie dzieciom przez tatusiów w bibliotece nie jest codziennym zjawiskiem.  Pan Marek ma dwie córeczki. Ania i Martusia były dumne z tego, że mogły podzielić się swoim tatą z innymi dziećmi, które chętnie wysłuchały czytanych bajek. Nasz gość w bajkowym nastroju i stroju bardzo pięknie przeczytał „Czerwonego Kapturka” i „Śpiącą Królewnę”. Mimo, iż dzieła są znane, to dzieci same chętnie do nich wracają. Była cisza jak makiem zasiał – napisała pani bibliotekarka Magdalena. Następny z naszych gości, przyjechał z Wrocławia. Pan Piotr odwiedził nas ze swoim synkiem Radkiem. Radek uwielbia słuchać opowieści z różnych książek. Często ze swoją babcią wypożyczają w naszej bibliotece książeczki. Czytanie to ich rodzinna tradycja. Tata Piotr czytał swojemu synkowi Pinokia. Nasi goście spisali się jak prawdziwi bohaterowie. A dzieci?...szczęśliwe! Wartością dodatnią akcji jest także to, obaj panowie zapisali się do biblioteki i skorzystali z naszego księgozbioru. Brawo!