Dzień dobroci dla zwierząt
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-11-08

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Bierkowicach na co dzień współpracuje z miejscowym Przedszkolem Integracyjnym. To właśnie przedszkolaki są grupą docelową, która angażuje się w realizację różnorodnych działań inspirowanych przez panią bibliotekarkę Bogusię.

 

W ramach miesiąca dobroci dla zwierząt, dzieci wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym z książkami, których bohaterami są zwierzęta. Poprzez opowieści o swoich pupilach, dzieci zostały poprowadzone do świata literatury na temat udomowienia zwierząt, roli psów w życiu codziennym. Była to też okazja do przekazania ciekawostek o bernardynach pełniących służbę ratowniczą w Alpach, o psach policyjnych, jak również o psach przewodnikach…

 

Wśród zadań do wykonania były zagadki o zwierzętach, kolorowanki, praca z plasteliną oraz czytanie fragmentów książek. Przedszkolaki uznały, że zwierzęta przynoszą ludziom wielką radość i pomoc. Kilkoro uczestników zaplanowało nawet zakup piesków i kotków… A co rodzice na to?

Jestem zawsze bardzo głodny

Mam wilczy apetyt

Złą sławą wśród ludzi

Cieszę się niestety

Smutno mi, że nawet w bajkach

Nie lubi mnie nikt

A ja jestem przodkiem pieska

Nazywam się ....

 

Na zakończenie zajęć każdy otrzymał pamiątkową zakładkę do książek. Osobami wspierającymi dzieci były panie Sylwia Adaszyńska i Dorota Piotrowska.