Emilia Krakowska i Tomasz Kozłowski w Bierkowicach
Mariola Huzar, własne 13.10.2015

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko przystąpiła do realizacji nowego projektu Fundacji Orange „Akcja: e-motywacja”. Zapraszamy seniorów na spotkania w bibliotece w Bierkowicach w czwartek o godzinie 11.00 w następujących terminach: 22 października, 5 listopada, 19 listopada i 3 grudnia. Pani bibliotekarka Bogusia gwarantuje pyszną kawę, smaczne ciasto i kreatywną atmosferę.

Na wstępie pierwszego  spotkania  w dniu 8 października 2015r. pani Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki poinformowała, że projekt ma na celu aktywizację głównie seniorów, ale adresowany jest również do ludzi, którym bliska jest idea działania na rzecz lokalnej społeczności. Nazwa tegorocznej edycji „Akcja: e-motywacja” wzięła się stąd, że ideą tego projektu jest zmotywowanie mieszkańców do podejmowania różnych inicjatyw i przedsięwzięć, grupowo i w zespole. Bo, większe efekty przynoszą działania podejmowane wspólnie, gdyż razem możemy zdziałać więcej.

Gośćmi czwartkowego webinarium byli: aktorka Emilia Krakowska oraz psycholog Tomasz Kozłowski, którzy opowiadali o tym, że razem możemy więcej.

Emilia Krakowska:

Urodzona w Poznaniu aktorka filmowa i teatralna. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Popularność i sympatię widzów zdobyła m.in. dzięki roli Jagny w serialu Jana Rybkowskiego „Chłopi”. Pełna ciepła, optymizmu i humoru- także tego zabarwionego ironią w dobrym wydaniu. Często podkreśla ważność umiejętności życia z ludźmi w zgodzie i dobrych relacjach. Powtarza, że należy rozmawiać. Dzięki rozmowie tworzy się społeczeństwo. W domu ma okrągły stół, bo jak twierdzi, przy nim wszyscy są równi. W lutym tego roku świętowała we Wrocławiu benefis z okazji swoich 75 urodzin. Twierdzi, że w teatrze można odzyskać spokój, swoją tożsamość i swoje miejsce.

Aktorka opowiedziała o swoich pasjach oraz recepcie na zdrowe ciało i ducha. Ku rozbawieniu wszystkich zwierzyła się, że gdyby kariera aktorska nie była jej pisana, to została by… sprzedawczynią w sklepie. - Bo ja proszę państwa uwielbiam ludzi, lubię z nimi przebywać przypatrywać się im. Aktorstwo to umożliwia, więc jeśli nie aktorka, to kto ma najlepszy dostęp do wielu ludzi? Sprzedawczyni w sklepie - żartowała pani Emilia.

Tomasz Kozłowski:

Z pochodzenia bolesławczanin- swoje pierwsze ekstremalne przygody przeżywał wspinając się po basztach murów obronnych Bolesławca. Ciekawość świata i pasja do wysokości zostały w nim do dzisiaj. Zawodowo zajmuje się pracą z ludźmi i wspieraniem ich w samorozwoju. Psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy w jednym. Swoje doświadczenia zdobywał w kraju oraz za granicą (m.in. 1,5 roku w Nowej Zelandii). W zeszłym roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów) ustanawiając tym samym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Inspirują go ludzie, którzy lubią siebie. Wraz z Weroniką Wawrzkowicz współprowadzi program w każdy poniedziałkowy poranek w radio chilli zet.

Tomasz Kozłowski będzie gościem specjalnym każdego z odcinków cyklu akcja: e-motywacja. Gościem specjalnym drugiego spotkania będzie pisarka, plastyk i felietonistka Krystyna Kofta. Już dziś zapraszamy wszystkich serdecznie!

Działanie realizowane było w ramach trwałości projektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko „Euroregionalne Spotkania Obywatelskie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.