Herbatka z baśniami Andersena
Mariola Huzar, własne 13.05.2016

Pod taką nazwą w kwietniu odbył się cykl spotkań z młodymi czytelnikami w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem we wszystkich naszych 10-ciu bibliotekach. Ogółem udział wzięło 190 osób w różnym wieku.

Biblioteka w Żelaźnie:

Wieczornice z Andersenem są świetną zabawą dla dzieci i ich rodziców.  Pozwalają rozwijać wyobraźnię, sprawność manualną oraz wspólne działania w grupie. Przy takich zajęciach najmłodsi mają zawsze wiele pytań, wspomnień i osobistych wrażeń. I nasze wieczornice takie właśnie były. Każda z nich wzbudzała wiele emocji. Dzieci słuchały baśni o najszczęśliwszej róży, gdzie każda z nich miała swoją historię i chwile szczęścia. Był też zaczarowany  kufer z  przedmiotami do stworzenia własnych kreacji i zabawa w bajkę. Nie mogło zabraknąć baśniowego kina – wspomina pani bibliotekarka Magdalena.