Herbatka z baśniami Andersena
Mariola Huzar, własne 13.05.2016

Pod taką nazwą w kwietniu odbył się cykl spotkań z młodymi czytelnikami w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem we wszystkich naszych 10-ciu bibliotekach. Ogółem udział wzięło 190 osób w różnym wieku.

Biblioteka w Wojciechowicach:

Na początek uczestnicy poznali baśniową biografię Andersena na podstawie książki Violetty Piaseckiej pt. „W poszukiwaniu szczęścia”. Rodzice przysłuchiwali się z „za ściany”, jak ich pociechy czytają. W tym roku młodzi czytelnicy skupili się na baśniach „Brzydkie kaczątko” oraz „Nowe szaty cesarza”. Po poznaniu treści dzieci układały obrazkowy plan wydarzeń, a także interpretowały swoje zakończenia. Te ostatnie często przypominały film Sci-Fi niż bajkę. Po trzech herbatkach, w bibliotece można obejrzeć rysunki ulubionych baśni naszych dzieci – informuje pani bibliotekarka Iza.