Legenda Kaczora Donalda w bibliotece w Wojciechowicach
Mariola Huzar, własne 12.07.2024

W tym roku słynny Kaczor Donald obchodzi 90-te urodziny. Z tej okazji w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojciechowicach zorganizowano przyjęcie.

Legenda Kaczora Donalda rozpoczęła się w 1934r., kiedy to słynny Walt Disney stworzył najpopularniejszą animowaną  postać i obsadził ją w filmie "Mała czerwona kurka".

Jak podkreśla bibliotekarka Iza, filia biblioteczna posiada bogatą kolekcje komiksów z Kaczorem. Każdy z uczestników naszego świętowania wybrał przygodę, która go najbardziej zainteresowała.

Czy wiedzieliście, że w starszej wersji "Kaczych opowieści" bohater nie ma guzików u wdzianka, zaś w nowej- ma dwa, ale za to jego ubranie pozbawione jest muchy. W swoim filmowym debiucie, The Wise Little Hen (Mądra kurka) dziób i stopy bohatera były większe, a postawa bardziej kacza. W 1937 roku nieco pogrubiono jego przerobioną sylwetkę.

Jak urodziny, to nie mogło zabraknąć słodkości. Wspólnie udekorowaliśmy babeczki. Goście przyjęcia nauczyli się robić i farbować samodzielnie lukier. Było wesoło, słodko i kolorowo.