Mindstorms w Jaszkowej Górnej
Mariola Huzar, źródło: własne 2019-03-29

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej rozpoczęła zajęcia z robotyki, skierowane do młodego użytkownika. W grupie pracuje dziesięć osób z Jaszkowej Górnej, Wojciechowic i Jaszkowej Dolnej.

 

Prowadzącym jest pan Michał Fiedukiewicz z firmy Technokracja z Kłodzka. Jest to odpowiedź biblioteki na zapotrzebowanie lokalnej społeczności.

 

-Aż chce się patrzeć, jak młodzi użytkownicy programują i fascynują się tą dziedziną – podkreśla pani bibliotekarka Agata Maślanka, której córka również korzysta z tej oferty.

 

Robotyka LEGO to świetna zabawa edukacyjna, dzięki której nawet siedmioletnie dzieci sprawdzą się w roli programistów. Grupa na zajęciach z programowania LEGO działa na zestawach Mindstorms. Budowane przez nich roboty przypominają łaziki z najnowszych misji NASA. W rękach młodych inżynierów roboty poruszają się zgodnie z kodem, precyzyjnie wykonując zaprogramowane ruchy. I tylko czasami zboczą z kursu wprowadzając swoich właścicieli w irytację.

 

Dzieci mają zajęcia w każdą środę od godziny 16.30. Jest to grupa zamknięta. Jak widać na załączonych fotach, użytkownicy mają pełne ręce roboty…