Na gorące lato - planszówki
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-08-24

Gry planszowe przeżywają swój wielki powrót. Popularne przed laty oddały pole komputerom, smartfonom i nowoczesnym technologiom. Dziś wracają do łask. A grać można nie tylko w domowym zaciszu, ale także w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu.

 

Pani bibliotekarka Ewa zaprasza na turnieje z planszówkami. W ostatnią środę, młodzi czytelnicy zmierzyli się z wyzwaniami Eurobiznesu. Potem zagrali w 5 sekund, gdzie trzeba było wykazać się szybkim myśleniem i odpowiadaniem na pytania o różnym stopniu trudności. Dla przykładu: wymień 3 znane mosty, podaj imiona i nazwiska 3 siatkarzy…

 

Czas, czyli tylko 5 sekund był mierzony za pomocą klepsydry. Te czasomierze też wracają do łask. Podejście do rywalizacji było różne, ale trzeba stwierdzić, że skupienie dominowało. Integracja pełna. Dużo śmiechu i fajnej zabawy. I co ważne, w tym dniu dzieci nie korzystały z komputerów i wyszło im to na dobre – podkreśla pani bibliotekarka.

 

-Ci już nieco bardziej obeznani z planszówkami, uczą się nie tylko grać, ale także przegrywać, a co za tym idzie, poszerzają wiedzę i zainteresowania. Pani Ewo, tak trzymać – reasumuje Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.