Nie tylko święci garnki lepią
Mariola Huzar, własne 20.01.2012

Tegoroczne ferie zimowe zawitały do dziesięciu bibliotek na terenie Gminy Kłodzko w nowej odsłonie. 17 stycznia w Wojborzu zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne na cuda z bibuły. Uczestnicy stare i niepotrzebne naczynia zamieniali w dzieła sztuki. Uczyła pani Roma Szczerbień z Krosnowic, która ma w tym temacie nieskończenie wiele do powiedzenia. Na stole warsztatowym znalazły się garnki, słoje, donice, a nawet czajnik. Właścicielka czajnika pomysł na to naczynie przyniosła ze sobą – słoń. I tak też się stało. Dzieci bawiły się znakomicie. Nawet pani dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar wyczarowała dzieło sztuki ze starego garnka, który kiedyś służył do gotowania mleka. Każdy etap pracy skrzętnie dokumentowała bibliotekarka Małgorzata Kłonowska.