Ołdrzychowicka książnica z dotacją na zakup nowości wydawniczych 2020
Mariola Huzar, źródło: własne 2020-09-02

Z tej informacji ucieszą się wszyscy miłośnicy książek – Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich udało się kolejny raz pozyskać fundusze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych.

-Pozyskaliśmy 13 462,00 zł na zakup nowości wydawniczych. Wkład własny wyniesie 25 000,86 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na uzupełnienie księgozbioru biblioteki centralnej i jej dziewięciu filii. Czytelnicy mogą się zatem już wkrótce spodziewać najgorętszych tytułów tego roku na bibliotecznych półkach – zapowiada Mariola Huzar, dyrektor instytucji kultury.

Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 został ustanowiony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.