Podróż w czasie do Hrabstwa Kłodzkiego
Mariola Huzar, własne 04.07.2018

Wakacje w pełni. Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach odwiedziły starszaki z pobliskiego Przedszkola Gminnego. Bardzo chciały poznać tajemnice i czary Glacelli z książki autorstwa Łady Ponikowskiej i Marty Zilbert.

Dzieci pytały panią bibliotekarkę Romę, kto to jest Glacella? jakie skrywa tajemnice i czary?. Zaskoczył je jeszcze bardziej fakt, że autorski tej wspaniałej książki opisały sekrety i tajemnice kłodzkiej starówki – widziane kocimi oczyma. Tym sposobem dzieci zostały porwane w niezwykłą podróż w czasie do Hrabstwa Kłodzkiego.

Opowiadania o celtyckich czarach, czy o duchu z wieży zostały wysłuchane z zapartym tchem… Jak wiadomo nie od dziś, przygody z książką nie tylko bawią, ale również uczą. Kocie opowieści znakomicie rozwijają kreatywność, wyobraźnię dzieci i wrażliwość. Po takiej przygodzie, z pewnością dzieci pojadą do Kłodzka, aby „na żywo” na ulicach miasta spotkać się z Glacellą i jej rodziną.

Podróż w czasie zakończyła się kreatywnymi zajęciami. Przedszkolaki, przy pomocy pani bibliotekarki robiły z kolorowego papieru wycinanki kocich postaci i bohaterów książki, czyli Fusi i Burego. Bardzo zadowolone z siebie, przekornie miaucząc, powróciły do swojego  przedszkola.