Przyjmujemy zapisy na zajęcia z robotyki i programowania z klockami Mindstorms
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-10-19

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich przyjmuje zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia z robotyki i programowania. Oferta jest skierowana dla każdego w wieku od 7 lat wzwyż. Zajęcia raz w tygodniu w każdą środę od godziny 16.30 prowadzić będzie Pan Michał Fiediukiewicz, twórca szkoły „Technokracja” w Kłodzku.

 

W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość rozwijania swojej kreatywności oraz twórczego myślenia poprzez różnego rodzaju eksperymenty, a także będą rozwiązywać stawiane przed nimi wyzwania techniczne.

 

-Ci, którzy zdecydują się zapisać na zajęcia w bibliotece centralnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, będą pracować z klockami lego Mindstorms. Zyskają wiele… Wykorzystają praktyczne wiadomości z zakresu matematyki, fizyki i logicznego myślenia. Co z kolei, pozwoli na kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki… Będą budować wyjątkowe roboty oraz wiele innych unikalnych konstrukcji inżynierskich – zapowiada Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

 

Czy dzieci muszą mieć jakieś specjalne predyspozycje, żeby uczestniczyć w zajęciach?

-Nie. Od razu obalę pewien mit. Żeby programować nie trzeba umieć matematyki, inżynierii, techniki… Matematykę musimy znać wtedy, kiedy na przykład piszemy programy do liczenia. Mówi się też, że chłopcy są świetni w konstruowaniu i ja się z tym zgadzam. Ale tak jest tylko dlatego, że od dzieciństwa bawią się klockami, a nie lalkami. Szczerze mówiąc, jednak w programowaniu lepsze są dziewczyny – odpowiada Pan Michał.

 

Jak widać na załączonych obrazkach na zajęciach jest ciekawie… Nie ma czasu na nudę… Dzieje się…

Zajęcia i zapisy w bibliotece w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Max w grupie może być tylko 10 osób. Zajęcia jednogodzinne. Cztery razy w miesiącu. Koszt 100,00 zł na miesiąc. W pierwszym miesiącu bonifikata w wysokości 50% dla każdego dziecka. Z zajęciami ruszamy zaraz po 1 listopada. Dzwoń 74 8689207. Zapraszamy!!!