Tańcowała igła z nitką
Mariola Huzar, źródło: własne 2017-07-26

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojciechowicach, w swojej wakacyjnej ofercie proponuje warsztaty teatralne z kukiełkami, spotkania ze scrabble, a ostatnio jedna z dorosłych czytelniczek pani Ania zaproponowała zajęcia cykliczne dla dzieci „tańcowała igła z nitką”. Przecież każdy wie, że umiejętność przyszycia guzika jest w życiu niezbędna…

 

Pomysł przyjął się bez dwóch zdań, ale… Na początek dziewczyny poznały zasady bezpieczeństwa podczas pracy. Chłopcy obserwowali zajęcia z daleka…, bo przecież szycie to takie mało męskie zajęcie. Pani Ania, opowiedziała uczestnikom o rodzajach igieł, nożyczek, materiałów, szwów i ściegów. Podzieliła się wiedzą na temat pracy krawcowej i sposobach szycia.

 

-Bardzo pomocna okazała się książka „Mała encyklopedia robót ręcznych” z bibliotecznej półki, dzięki której można nauczyć się wielu przydatnych umiejętności do wykorzystania na co dzień w domu – podkreśla pani bibliotekarka Iza.

 

Zobaczyliśmy, jak wygląda profesjonalna maszyna do szycia. Próbowaliśmy wycinać wzory i szablony. I w końcu coś, na co wszyscy czekali – szycie! Nauczyliśmy się podstawowych ściegów, a potem dziewczyny wybierały serduszka wypełnione watą, aby samodzielnie uszyć poduszeczki.

 

Co będzie dalej? Przekonamy się na zajęciach nr 3, które odbędą się w sierpniu. Już dziś dziękujemy pani Ani za naprawdę trafiony pomysł i czekamy na ciąg dalszy...

 

Przerwa urlopowa w bibliotece trwa od 24 lipca do 14 sierpnia 2017 roku.