Zagadki ze skrzaciego drzewa w bibliotece w Krosnowicach
Mariola Huzar, własne 27.05.2024

Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach odwiedziły miejscowe przedszkolaki. Na początek została przeczytana książeczka „W świecie bajek” autorstwa Doroty Krassowskiej.

Ogromne zamieszanie powstało w trakcie rozwiązywania zagadek ze „skrzaciego drzewa”. Dlaczego? Nasz bajkowy skrzat pomieszał tytuły bajek i dzieci nie miały wyjścia, jak tylko uporządkować wszystkie nazwy.

Na widoku pokazały się „Koziołek – Kręciołek”, „Kubuś - Łakomczuszek”, „Księżniczka Śniegu”, „Królewna z zapałkami”, czy też „Królowa na ziarnku grochu”. Mali goście bardzo rozbawieni tym zamieszaniem po uporządkowaniu tytułów, przystąpili do wykonania zakładek do książek z ulubionymi bajkowymi postaciami.