Zakoduj selfie w bibliotece w Żelaźnie
Mariola Huzar, własne 19.03.2015

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, już po raz czwarty bierze udział w międzynarodowej kampanii Tydzień z Internetem. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23-27 marca 2015 roku. Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Jej myśl przewodnia, to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce.

W środę dnia 25 marca o godzinie 9.00 zapraszamy do Biblioteki w Żelaźnie. Każdy, w każdym wieku jest mile widziany. Uczestnicy zajęć „Zakoduj selfie”, za pomocą programu Scratch będą tworzyć krótkie programy (animacje lub proste gry) z wykorzystaniem własnych zdjęć „selfie”. W spotkaniu mogą wziąć udział osoby, które potrafią już posługiwać się programem Scratch, jak i takie, które będą z niego korzystać po raz pierwszy. Celem spotkania jest zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się nauką kodowania, a także do rozwijania i wykorzystywania w kreatywny sposób już posiadanych umiejętności. Czas trwania zajęć około 1,5 godziny. Jeżeli trzeba dłużej, tak się też stanie! Zajęcia poprowadzi stażysta Michał Żurawski, przy współpracy miejscowej bibliotekarki Magdaleny Beresteckiej.

Partnerami kampanii są:

Centrum Edukacji Obywatelskiej - działania informacyjne skierowane do szkół

Fundacja Aktywizacja - scenariusz dla e-centrów, konsultacje pozostałych scenariuszy, działania informacyjne skierowane do e-centrów

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych - konsultacja scenariuszy

Orange Polska i Fundacja Orange - ufundowanie nagród w konkursie, wsparcie organizacyjne

Microsoft - działania informacyjne skierowane do e-centrów, wsparcie organizacyjne, ufundowanie nagród w konkursie

UPC Polska - działania informacyjne skierowane do Pracowni UPC i partnerów lokalnych, ufundowanie nagród w konkursie, wsparcie organizacyjne

Serdecznie zapraszamy!