Zapraszamy na dzień ze scrabble do Starego Wielisławia

Regulamin 1. Turnieju Scrabble

w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

pod Patronatem Wójta Gminy Kłodzko

1. Organizatorem jest Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, 57-360 Ołdrzychowice Kłodzkie, ulica Kłodzka 20, tel. 74 8689207

2.Turniej rozgrywany jest w czwartek  w dniu 12 lipca 2018r. od godz. 10.00 w  Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych w Starym Wielisławiu. Dojazd we własnym zakresie.

3.Turniej jest adresowany do wszystkich zainteresowanych w wieku od 18 lat wzwyż. Dopuszcza się udział w turnieju osoby niepełnoletnie w wieku od 13-go roku życia, po uprzednim dostarczeniu zgody na udział od rodziców lub opiekunów prawnych. Udział w turnieju jest bezpłatny. Maksymalna liczba uczestników 40. Minimalna liczba uczestników – 24.

4.Przed rozpoczęciem rozgrywek uczestnicy zapoznają się ze szczegółowym regulaminem gry w scrabble, który jest też dostępny na stronie www.bibliotekagmina.klodzko.pl, będzie również dostępny na miejscu imprezy.

5.Uczestnicy mają obowiązek zarejestrować się poprzez portal https://evenea.pl, poprzez pocztę elektroniczną dyrektor.gbp@gmina.klodzko.pl  lub telefonicznie 74 8689207.

6.Na początku turnieju, w drodze losowania, ustala się grupy, między którymi toczy się kwalifikacja. Z każdej grupy do kolejnego etapu rozgrywek przechodzą 2 osoby, które miały najwyższą ilość punktów. Rozgrywki toczą się do momentu aż ze wszystkich uczestników wyłonione zostaną 3 osoby o najwyższej punktacji. Pomiędzy nimi toczy się rozgrywka o 1, 2 i 3 miejsce.

7.Nagrodami w turnieju są: Puchar Wójta Gminy Kłodzko oraz nagrody sponsorowane za miejsca 1-3. Każdy uczestnik otrzymuje dyplom za uczestnictwo oraz pamiątkowy upominek.

8.Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwa jury.

9.ZASADY GRY:

Zasady układania wyrazów oraz przebieg gry rozgrywają się w oparciu o oficjalne zasady Scrabble dostępne do pobrania http://www.scrabble.info.pl/pobierz/zasady.pdf, na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko  oraz w miejscu organizacji imprezy.

Skrócona wersja:

9.1.Układamy wyrazy zawarte w słowniku języka polskiego.

9.2.Po ułożeniu wyrazu na planszy nie można zmieniać decyzji.

9.3.Układamy tylko polskie wyrazy, nie mogą to być nazwy własne.

9.4.Minimalny wyraz musi się składać z dwóch liter (zawarty w słowniku j. polskiego)

9.5.Układamy wyrazy w dowolnej formie: przypadku, liczbie, osobie itp.

9.6.Pusta tabliczka  zastępuje każdą literę.

9.7.Jeżeli osoba układająca wyraz pozbędzie się jednocześnie wszystkich liter zdobywa premię: 50 punktów.

9.8.Każda osoba układa nowe wyrazy poprzez dołożenie liter do wyrazów już istniejących (ułożonych na planszy przez przeciwnika).

9.9.Szczegółowe zasady gry umieszczone są w opisie: „Zasady gry”.

9.10.Każda osoba ma maksimum 2 minuty na ułożenie wyrazu, może również zrezygnować z kolejki lub wymienić litery, wtedy traci kolejkę.

9.11 Po ułożeniu liter i sprawdzeniu czy wyraz jest poprawny (zatwierdzony przez jury), następuje obliczanie punktów i ich zapisanie na tablicy. Dopiero od tego momentu, po sygnale, do gry wchodzi następna osoba.

9.12.Każda osoba ma prawo zgłosić wątpliwości co do poprawności wyrazu ułożonego na planszy.

9.13.Początek i koniec czasu będzie sygnalizowany przez organizatorów.

9.14.Gra kończy się w momencie, gdy zostaną wykorzystane wszystkie tabliczki z literami z worka.

9.15.Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa jury.