Zauroczeni string.art. w Bierkowicach
Mariola Huzar, źródło: własne 2019-07-29

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich prowadzi od maja zajęcia rękodzielnicze w technice string.art. Zainteresowanie tą sztuką artystyczną wśród uczestników jest duże, gdyż jest to coś nowego i rozwijającego ukryte zdolności manualne.

 

Tym razem, ten rodzaj sztuki poznali czytelnicy Filii w Bierkowicach. Młodzież i dorośli. W to wszystko pozytywnie wkręciła się również pani bibliotekarka Bogusia. Zajęcia poprowadziła osobiście dyrektor Biblioteki Mariola Huzar.

 

Wybrany wzór, a do wyboru były serca lub gwiazdy przenosiliśmy na deski, zaznaczając jego kontury wbijanymi gwoździami. Następnie oplatałyśmy je z różnych stron dratwą i nićmi, tworząc ciekawe przestrzenne obrazki. Niektóre ozdobiłyśmy jeszcze dodatkowo kokardkami.

 

Wszyscy uczestnicy z ochotą brali udział w tworzeniu własnych "obrazów", a efekty ich pracy z pewnością przyozdobią niejedno miejsce.

 

Po raz kolejny serdecznie dziękujemy Zakładowi Przerobu Drewna „Jandar” Braci Wolańskich w Jaszkowej Dolnej za nieodpłatne przekazanie deseczek.