KONKURS: moja babciamój dziadek pisze wiersze
Mariola Huzar, własne 16.05.2013

REGULAMIN POLSKO-CZESKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „MOJA BABCIA \MÓJ DZIADEK PISZE WIERSZE”

ORGANIZATOR KONKURSU: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko

WARUNKI KONKURSU

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wspólne napisanie wiersza\wierszy

Wiersz\wiersze nie mogą być wcześniej publikowane

Do konkursu można zgłosić maksymalnie trzy wiersze napisane na komputerze

Ich długość nie może przekroczyć czterech zwrotek pięcio lub sześcio linijkowych

Prace należy złożyć w wersji drukowanej opatrzonej na odwrocie danymi teleadresowymi \imiona i nazwiska babci lub dziadka oraz wnuczki lub wnuka wraz z rokiem urodzenia przy każdej osobie\

Organizator nie zwraca nadesłanych prac

MIEJSCE I FORMA DOSTARCZENIA PRAC

Prace należy dostarczyć w zaklejonej kopercie na adres Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, 57-360 Ołdrzychowice Kłodzkie, ulica Kłodzka 20 lub za pośrednictwem filii bibliotecznych w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie oraz Urzędu Gminy w Kłodzku

OCENA PRAC I NAGRODY

Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatora

30 najlepszych prac zostanie opublikowanych w polsko-czeskim tomiku wierszy

Przewiduje się sześć równorzędnych nagród rzeczowych dla autorów trzech najlepszych prac z Polski i Czech oraz sześć równorzędnych wyróżnień dla autorów prac z Polski i Czech

TERMINY

Konkurs trwa do piątku 16 sierpnia 2013 roku

W okresie wrzesień-październik 2013 roku najlepsze prace zostaną opublikowane w formie 34 stronicowego tomiku wierszy w dwóch wersjach językowych polskiej i czeskiej

Ogłoszenie wyników konkursu, wystawa pokonkursowa wszystkich prac oraz wręczenie nagród rzeczowych nastąpi w ostatnią sobotę października 2013 roku podczas Spotkania Kresowian po latach w Kłodzku

=============================================================================

PRAVIDLA ČESKO-POLSKÉ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE „MOJI PRARODIČE PÍŠOU BÁSNĚ“

ORGANIZÁTOR SOUTĚŽE

Veřejná knihovna obce Kłodzko – Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko

CÍLOVÁ SKUPINA

Senioři a jejich vnuci bez omezení věku z obce Kłodzko (Gmina Kłodzko) a Mikroregionu Rychnovsko

PODMÍNKY SOUTĚŽE

Účastníci soutěže – prarodič a vnuk/vnučka – společně napíšou báseň. Do soutěže lze přihlásit pouze dosud nepublikované básně. Maximální počet básní od jednoho soutěžícího (tj. dvojice prarodič-vnuk): tři. Maximální délka básně: čtyři strofy o pěti až šesti verších.

Básně musí být napsané na počítači. Práce je třeba odevzdat vytištěné, na zadní straně prosím uveďte: adresu, jméno a příjmení prarodiče a vnuka/vnučky, u každé osoby uveďte rovněž rok narození.

Organizátor nevrací zaslané práce.

MÍSTO A ZPŮSOB ODEVZDÁNÍ SOUTĚŽNÍCH PRACÍ

Soutěžní práce doručte v zalepené obálce na adresu: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, 57-360 Ołdrzychowice Kłodzkie, ul. Kłodzka 20, případně prostřednictvím některé z jejích poboček (Bierkowice, Jaszkowa Górna, Krosnowice, Stary Wielisław, Szalejów Górny, Wojbórz) nebo úřadu obce Kłodzko (Urząd Gminy w Kłodzku).

HODNOCENÍ PRACÍ, CENY

Soutěžní práce bude hodnotit porota určená organizátorem.

Třicet nejlepších prací bude vydáno v česko-polské sbírce básní.

Šest nejlepších autorů – po třech z každé z obou zemí – obdrží věcnou cenu stejné hodnoty, šest autorů – po třech z každé z obou zemí – obdrží čestné uznání.

TERMÍNY

Soutěžní práce je třeba odevzdat do 16. srpna 2013.

Od září do října 2013 budou nejlepší práce vydány ve sbírce básní (o délce 34 str.), která bude vydána v češtině a polštině.

Vyhlášení výsledků soutěže, výstava všech soutěžních prací a předání věcných cen se uskuteční poslední sobotu v říjnu 2013 v průběhu akce „Setkání obyvatel Kresů po letech v Kłodzku“.