Moja ulubiona bajeczka na dobranoc
A A A
Mariola Huzar, własne 31.01.2020

Z okazji 65-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich 1955-2020 rozstrzygnięty został konkurs ilustratorski „Mała książka – Wielki człowiek”, czyli moja ulubiona bajeczka na dobranoc.

 

Do konkursu wpłynęło ogółem 15 prac od dzieci, które biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – Wielki człowiek”.

 

- Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród najmłodszego pokolenia Polaków oraz poprawa stanu czytelnictwa. Także kształtowanie nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Ważnym aspektem konkursu było też zachęcenie rodziców do odwiedzania naszych bibliotek wraz z dziećmi, które dzisiaj poza udostępnianiem księgozbioru pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

 

Komisja konkursowa w składzie: Mariola Huzar, Małgorzata Ostrowska i Alina Sydorko, oceniając prace brała pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonanej ilustracji oraz zgodność z tematyką konkursu.

 

W kategorii dzieci urodzonych w 2013 roku przyznano dwa pierwsze miejsca dla:

Zofii Ciszewskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelaźnie za ilustrację do bajki „Masza i niedźwiedź” oraz dla Poli Sikorskiej z tej samej placówki za pracę „Kołysanka o piersiach mamy”.

Dwa drugie miejsca zajęły:

Hanna Oleksy również z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelaźnie za bajkę „Kot w butach” oraz Gabriela Porochnawiec z tej samej placówki za „Miłość”.

 

W kategorii dzieci urodzonych w 2014 roku przyznano jedno pierwsze miejsce dla Lilianny Bobak z Przedszkola Gminnego w Jaszkowej Dolnej za zilustrowanie „Lego friends”.

 

W kategorii dzieci urodzonych w 2015 roku wyróżnienie otrzymała Lena Fornal z Ołdrzychowic Kłodzkich za bajkę pt. „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”.

 

W kategorii dzieci urodzonych w 2016 roku pierwsze miejsce zajęła praca Julii Bogdał z Ołdrzychowic Kłodzkich za „Kucyki Pony”.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Nagrody rzeczowe i słodkie upominki trafią do Was w miesiącu lutym.